Mdłości w nocy i skurcz mięśni

Witam, Od pół roku miewam nocami mdłości, wtedy też odbija mi się "powietrzem", czasami skurcz mięśni bezwarunkowy- zazwyczaj czuję przy tym strach i lęk, pojawia się jakby podświadomie. Czuję napięte mięśnie brzucha. Miałam gastroskopie, badania krwi- wszystko w normie. Neurolog dał mi tabletki uspokajające- każde noce przespane, ale nie jestem pewna czy to mi pomagało- może przypadek. Proszę o podpowiedź gdzie mogę szukać pomocy.

Jesli lekarze wykluczyli somatyczne podłoże zaburzeń, oznacza to ich emocjonalne, nerwicowe pochodzenia. Świadczyłby także o tym pojawiający się lęk. Warto zgłosić się do psychologa. Psychoterapia to najlepsza metoda poradzenia sobie z przyczynami zaburzeń nerwicowych i ich objawami.

Witam, skoro wyniki badań są w normie, to możliwe, że problemy są natury emocjonalnej. Zatem interwencja neurologa mogła być rzeczywiście trafiona. Jeśli chce Pani dokładniej poznać źródła Pani dolegliwości, może Pani skorzystać z pomocy psychologa. Pozdrawiam!