Miesiączka po 245. dniach i niski progesteron

Witam, mam pytanie odnośnie wstrzymania miesiączki. Zauważyłam, że zaczęły mi się wydłużać cykle. Początkowo z 35 do 40 dni później 60, 55. Obecnie wczoraj dostałam miesiączki dopiero po 245 dniach ( pomimo brania tabletek na wywołanie) Podczas wstrzymania miesiączki po 100 dniach zostało mi zlecone wykonanie badania progesteronu, którego wynik wynosił 1,7. Czym mógł być spowodowany tak niski progesteron i zanik miesiączki. Czy to, że się już pojawiła to dobra oznaka? Hormony mogły się wyrównać?

Lek. Katarzyna Szymczak

To, że w końcu pojawiła się miesiaczka to na pewno dobry znak, ale czas po jakim wystąpiła jest niepokojący. Powinna Pani przejść pełną diagnostykę zaburzeń miesiaczkowania. Badanie ginekologiczne, usg przezpochwowe, badania hormonalne (LH,FSH, testosteron), badania w kierunku pcos, badania w kierunku nieprawidłowości tarczycy oraz cukrzycy.
Pozdrawiam