Mięśniak macicy a jego wyłuszczanie

witam wykryto u mnie miesniaka srodscienny 5 cm i torbiel na prawym jajniku , miesiaczki po 8 dni co 9ty dzien bole podbrzusza kregoslupa pachwiny bol ciagnie na prawa noge czy to sa wskazania do pilnego usuniecia jesli tak czy wystarcz wyluskanie czy lepiej usunac z czescia macicy z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Co do rodzaju operacji zależy ona od wielu czynników, m.in. od umiejscowienia zmian, chęci posiadania potomstwa i wielu innych. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wyłuszczenie torbieli jajnika (aby zachować funkcje hormonalną jajnika, co w Pani wieku ma duże znaczenie) i w zależności od usytuowania mięśniaka jego wyłuszczenie.