Mój 4-miesieczny synek nie chce spać

Witam! Jestem bardzo zmartwiona ponieważ, mój 4-miesięczny syn nie chce spać w ciagu dnia. Od kilku tygodni, jak próbuję go położyć spać, to budzi się po 10 minutach. Kładzenie go spać zajmuje również dużo czasu. Dziennie będzie miał tylko od 30 do 40 minut snu i potem w nocy budzi się co 3 godz. Od zawsze miał problemy ze snem, ale zawsze pospał trochę w ciągu dnia. Ja wiem, że on ząbkuje, jednak nie mogę się patrzeć na to, jak bardzo jest zmęczony, doprowadza się do tragicznego stanu, płacze tak bardzo, że traci oddech, a do tego ma egzemę, więc jak się stresuje, to jego skóra wygląda tragicznie. Martwię się, że mu dolega coś poważnego. Poza tym, ja jestem bardzo zestresowana i zmęczona. Proszę o pomoc. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że może być Pani zmęczona i wyczerpana. Ciekawa jestem, jak maluszek przesypia noc, bo o tym niestety nie wspomina Pani ani słowa. Zdarza się, że dzieci, które przesypiają całą noc, mają małe zapotrzebowanie na drzemki. Proponuję skontaktować się z terapeutą sensorycznym. Taki fachowiec pozwoli rozpoznać sensoryczne potrzeby dziecka: może dziecko woli być bujane przed snem lub wręcz odwrotnie, może lepiej znosi ciszę i spokój, a może zdecydowanie chętniej zasypia przy dźwięku radia albo jakiegoś sprzętu np. suszarki? Terapeuta sensoryczny zapozna Panią z masażykami ułatwiającymi relaksaję, odprężanie się, co może mieć znaczący wpływ na sen dziecka.

Proszę także poprosić o pomoc kogoś bliskiego - potrzebuje Pani wyspać się i zregenerować, aby mieć siłę do opiekowania się synkiem.

Pozdrawiam