Możliwość karmienia nocnego mlekiem modyfikowanym 4-miesięcznej córki

Witam,moja córka skończyła własnie 4 miesiace, karmie ją piersia. Od jakiegos miesiąca budzi się w nocy co 2 godziny na karmienie. Koleżanka poradziła mi żebym na noc dawała córce porcje mleka modyfikowanego to ją na dłużej nasyci więc i ja mogłabym troche odpocząć,ale nie wiem czy tak można?

Milena Lubowicz

Zaleca się by dziecko było karmione piersią co najmniej do 6 miesiąca życia. Oczywiście są dzieci karmione wyłącznie mlekiem modyfikowanym i nie oznacza to, że np. rozwijają się gorzej. Musi Pani sama rozważyć na ile jest to dla Pani uciążliwe. Radziłabym spróbować innego rozwiązania, skoro córka skończyła 4 miesiące można już jej podać kaszkę bezglutenową np. ryżową czy kukurydzianą. Proszę spróbować taki posiłek podać dziecku na kolację, może pośpi dłużej.
Pozdrawiam