Możliwość połączenia diety Dukana z ćwiczeniami protokołu Tabaty

Witam. Jestem 21-letnim chłopakiem. Mam zbudowane już trochę mięśnie, ale przykrywa je spora warstwa tłuszczu której chcę się pozbyć. Czy mogę połączyć dietę dr. Dukana z ćwiczeniami protokołu Tabaty? I czy protokół Tabaty jest niebezpieczny dla zdrowia jeśli nie mam stwierdzonych żadnych chorób i czuje się dobrze? Pozdrawiam.

Witam,
nie wiem czemu wybrał Pan akurat takie zestawienie. Jeśli chodzi o system treningowy Tabata zalecany jest on zawodnikom o wysokim, czy bardzo wysokim stopniu wytrenowania (kilku czy kilkunastoletni staż treningowy) , chyba , że chodzi Panu o jego namiastki w wersji fitness.
Proponuję inne formy treningów o wysokiej intensywności w połączeniu z cardio w ściśle określonym dla Pana zakresie tętna. Do tego powinna być dobrana odpowiednio zbilansowana dieta z właściwie skomponowanymi posiłkami okołotreningowymi . Tu dobrze sprawdzają się wersje diet typu low carb z modyfikacją dla ludzi aktywnych. Podaż białek , węglowodanów ,tłuszczy i ich procentowy skład również należy dobrać odpowiednio do Pana somatotypu.
Więcej w temacie przeczytasz na:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/
Robert Wszelaki

Witam Pana,

Jeżeli chodzi o treningi Tabata to nie ma przeciwwskazań jeżeli jest Pan zdrową osobą. Jednak zalecałabym bardziej ćwiczenia cardio, dłuższe niż Tabata. Spali Pan w ten sposób więcej tkanki tłuszczowej.
Z diety Dukana z pewnością bym zrezygnowała. Jest ona niebezpieczna dla organizmu. Poza tym jak chce Pan utrzymać zbudowaną już masę mięśniowa to w diecie powinny znaleźć się wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach a nie głównie białko.
Połączenie aktywności fizycznej i diety dukana to zły pomysł. Dieta bowiem stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę i musi być pełnowartościowa.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która może wpłynąć na pogorszenie pracy m.in. wątroby i nerek (ze względu na dużą zawartość białka i ograniczenie węglowodanów). Stosowanie tej diety najczęściej powoduje początkowy spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost po niedługim czasie.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce //diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska