MR kolana i sposoby leczenia
Pytanie dotyczy stanu i jak leczyc staw kolanowy po badaniu MR ktorego opis brzmi : Uszkodzenie tylengo rogu łakotki przysrodkowej stopnia drugiego. Rzepka przemieszczona bocznie. Wiazadla krzyzowe oraz poboczne jak i wiazadla rzepki prawidlowe. W obrebie nasady kości piszczelowej bocznie widoczna jest wysepka kostna. Niewielka ilosc plynu w jamie stawowej . Niewielki obrzek tkanki podskornej podrzepkowo. Pytanie co robic i jak leczyc. Z gory dziekuje Pozrawiam

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W badaniu istnieją cechy zwyrodnienia, jednak to najprawdopodobniej uszkodzona łękotka odpowiada z obrzęk i wysięk w stawie. W tej sytuacji należy zgłosić się do ortopedy. Doraźnie można zastosować maść przeciwzapalną oraz okłady z lodu.