Mroczki przed oczami i silne bóle głowy

Witam, moja dziewczyna ma mroczki przed oczami, gdy patrzy na jasne kolory np na sufit widzi ciemne i jasne plamki. Ma tak od kilku lat (teraz ma 20) i niedawno doszły do tego silne bóle głowy w okolicy oczu i skroni, i podczas ruszania gałką ma ból taki jak by miała tam w środku siniaka. Byliśmy na SOR ale tam jej lekarz z wielką pretensją spojrzał z latarką w oczy i stwierdził zapalenie spojówek i dał na dwa tygodnie krople Oftaqiux. Proszę o rade bo nie wiemy co robić. Dziękuję.

Proszę umówić się na wizytę u okulisty. Jeżeli badanie niczego nie wykaże - warto udać się na konsultację z neurologiem. Pozdrawiam.