Na co wskazują te drętwienia przy stanach lękowych?

Witam, mam 30 lat od 5 lat choruje na stany lekowe. Ostatnio podczas zasypiania, nie spałam jeszcze można powiedzieć że był to płytki chwilowy sen, przebudziłam się i miałam zdretwiala głowę po prawej stronie, nie wiem czy jak to nazwać czy głowa czy skóra ale było to dziwne uczucie bo dotykając nie czułam w tym miejscu nic, trwa to chwile dosłownie tak jak by mi zdretwiala ręką i nie czuła bym nic. Zdarzyło mi się tak dwa razy ostatnio, nigdy tak nie miałam dodam że ogólnie nigdy głowa mnie nie boli, chyba że jest to napięciowy bol glowy związany z nerwica. Ostatni raz miałam tomograf robiony w 2022 roku. Był robiony z powodu boli skroni, ale okazało się że wszystko dobrze i jest to z nerwicy, czy to dretwienie które mi się zdarzyło jest nie pokojace? Czy wykonać tomogral? Pozdrawiam
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rozumiem Panią i uczucie niepokoju, które może towarzyszyć nietypowym objawom, jakim jest na przykład drętwienie głowy. Zjawisko to, choć może wydawać się niepokojące, nie zawsze musi być sygnałem poważnej choroby. W Pani przypadku, mając na uwadze stany lękowe, warto zastanowić się nad wpływem napięcia i stresu na ciało. Warto zwrócić uwagę, że lęk może nasilać odczucie różnych, często nawet nietypowych symptomów, co utrudnia odróżnienie, które z nich są fizjologiczne, a które mogą być potęgowane przez stan psychiczny.

Mimo to, zachęcam do konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu. Tomografia wykonana w 2022 roku dała wynik negatywny, ale jeśli Pani objawy się powtarzają lub nasilają, warto to sprawdzić. Minęło już sporo czasu od badania i sytuacja mogła się zmienić. Lekarz może zalecić aktualizację badań lub skierować na dodatkowe konsultacje, np. do neurologa, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny. Brak nieprawidłowości w badaniac, czego Pani życzę, pomoże uporać się z objawami lękowymi.

Proszę pamiętać również o znaczeniu wsparcia psychologicznego, zwłaszcza w kontekście doświadczanego przez Panią lęku. Terapia może pomóc zarówno w radzeniu sobie z objawami, jak i w zrozumieniu ich podłoża.

Poniżej zamieszczam odwołania do kilku artykułów na temat, o którym rozmawiamy:

https://portal.abczdrowie.pl/neurolog

https://portal.abczdrowie.pl/wizyta-u-psychologa

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-lekowa-co-to-jest-przyczyny-objawy-leczenie-zycie-z-nerwica-lekowa

https://portal.abczdrowie.pl/nurty-psychoterapeutyczne

Życzę Pani dużo zdrowia i mam nadzieję, że niebawem uda się znaleźć przyczynę Pani dolegliwości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.