Naciek neo powodujący pogrubienie ściany jelita do 13mm

otrzymałam wynik rezonansu MR miednicy i W odbytnicy na ścianie tylnej około 30mm od odbytu skórnego tuż nad kanałem odbytu naciek neo powodujący pogrubienie ściany jelita do 13mm długość nacieku ok 55mm w części górnej naciek ten ma postać masy polipowatej zwężającej światło jelita w części dolnej guz pełznie po ściance tylnej odbytnicy płaskim naciekiem cała grubość ściany jelita objęta jest naciekiem z przechodzeniem na tłuszcz okoloodbytniczy margines okrężny wąski

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Należy pilnie zgłosić się do lekarza prowadzącego. Najprawdopodobniej konieczna będzie rektoskopia i pobranie wycinków celem ustalenia rozpoznania.