Nadciśnienie tętnicze z podejrzeniem kardiomiopatii

mąż ma nadcisnienie tętnicze i podejrzenie kardiomiopatii przerostowej niezwężającej po hospitalizacji badania wykazały że ma liczne okresy bradykardi , okresy zahamowania zatokowego,okresy obniżenia ST w kanale 1. odczówa ból w klatce i pieczenie w plecach pod lewą łopatką. obecnie przyjmuje milurit 100, prestarium 5 i doraźnie ma przepisany bisocard 2,5 moje pytanie brzmi czy mąż może zastosować bisocard mimo nierównej wolnej pracy serca?mimo leków na obniżenie cisnienia ciśnienie ma 150/100

Małgorzata Panek

Bisoprolol w przypadku bezobjawowej bradykardii (bez omdleń) nie jest przeciwwskazany. Zakładam, że lekarz , który go przepisał, wie o chorobie Pani męża, dlatego przepisał najmniejszą dostępną dawkę Bisocardu.
W przypadku wystąpienia omdleń, zaburzeń rytmu serca, kołatania , powinien zgłosić się jak najszybciej do lekarza.
Pozdrawiam