Nagła zmiana częstotliwości wypróżnień u 9-tygodniowego dziecka

U mojego 9 tyg synka karmionego piersią z dnia na dzień zmieniła się częstotliwość wypróżnień.Załatwia się raz na jeden, lub dwa dni. Kupy są lekko wodniste, pieniste i śluzowate w kolorze musztardowym. Syn przez większość dnia puszcza gazy, troszkę jęczy i pręży się przy karmieniu, poza tym brzuszek jest miękki, malec ma apetyt i jest pogodny. Czy są to normalne zmiany? Czy jest to objaw nietolerancji na coś co zjadłam?Od m-ca nie jem nabiału, syn miał wysypkę, która ustąpiła po odstawieniu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości najpewniej są konsekwencją jakiegoś błędu żywieniowego jaki Pani popełniła. Sugeruję zatem zwrócić baczną uwagę na to co Pani spożywa i starać się wyłączać na kilka dni konkretne produkty. Być może uda się w ten sposób wskazać produkt, który wywołuje objawy u dziecka. Dodatkowo sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który opiekuje się dzieckiem.