Napad lęku w nocy

Witam!

Dzisiaj w nocy nagle się obudziłam i potwornie się bałam, czułam się tak jakby rozszerzyły mi się źrenice, serce mocniej biło i wydawało mi się, że gorzej oddycham temu wszystkiemu towarzyszyły drgania palca, nogi tak jakby jakieś skurcze mięśniowe. Czym może być to spowodowane? Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Czy może to wynikać ze stresu? Ten stan trwał u mnie około 1,5 godziny. Mama puściła mi relaksacyjną muzykę i powoli wróciłam do siebie. Dodam, że mam 20 lat i w tym roku zaczęłam studia. Boję się, ponieważ nie chciałabym, żeby ten stan się powtórzył.

Proszę o poradę.

Witam!

Opisane objawy mogą sugerować napad lęku uogólnionego. Taki epizod mógł być spowodowany stresem, trudną sytuacją na studiach itd. Ogólnie zaistniała sytuacja nie stanowi bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia, jednakże dolegliwości mogą powodować znaczny dyskomfort i utrudniać normalne funkcjonowanie. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu dobrania odpowiedniego leczenia. W tej chwili może wystarczyć doraźne stosowanie łagodnych preparatów ziołowych lub też leków np. Hydroksyzyny w przypadku nawrotu dolegliwości. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam serdecznie!