Imbir w ciąży a nudności

Witam. Jestem w pierwszym trymestrze ciąży, nawiedzają mnie bóle podbrzusza i nudności. Wyczytałam na forum, że ulgę daje napar ze świeżego imbiru. Dodaję dwa plasterki do przegotowanej wody i rzeczywiście działa na mnie, mijają nudności i ból podbrzusza, tyle że dolegliwości wracają po jakimś czasie. W związku z tym, piję napar dwa, nawet trzy razy dziennie. Ostatnio doczytałam, że jednak imbir w ciąży nie jest wskazany. Sama już nie wiem, co mam zrobić, nie chcę zaszkodzić dziecku, dlatego proszę o informację od specjalisty, czy rzeczywiście imbir w ciąży jest szkodliwy i nie powinno się go pić. Chciałabym się też dowiedzieć, czy nie spożywam zbyt dużo imbiru. Czy spożywanie imbiru w ciąży może mieć jakiś wpływ na rozwój dziecka albo na przebieg ciąży i porodu? Nie chciałabym rezygnować z picia naparu, bo rzeczywiście mi pomaga i przynosi ulgę. Jakie są jeszcze inne sposoby, które pomogą mi zwalczyć moje dolegliwości?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw, nie nadużywa Pani imbiru. Ew. można spóbować stosować espumisan.