Problemy z niskim ciśnieniem i mdłościami w 1. trymestrze ciąży

Jestem w 1. trymestrze ciąży. Mam problemy z niskim ciśnieniem i mdłościami. Często jest mi słabo przez cały dzień. Dawniej na niskie ciśnienie pomagała mi kawa, ale teraz z niej zrezygnowałam. Chciałabym zapytać, czy wypicie kilka łyków coli dziennie może zagrażać w jakikolwiek sposób zdrowiu lub życiu dziecka? Oraz jak można sobie radzić z niskim ciśnieniem i mdłościami, aby nie zaszkodzić dziecku?

Lek. Katarzyna Szymczak

Osłabienie bardzo często występuje na początku ciąży. Z kawy nie musi Pani rezygnować, 1-2 kawy dziennie sa dozwolone (będzie to zdecydowanie lepsze niż cola), do tego proszę pić dużo wody, to powinno pomóc