Natrętne myśli o kaloryczności posiłków

W grudniu zaczęłam się odchudzać, dużo ćwiczyć (siłowo i aerobowo), mało jadłam (max.1200 kcal, często mniej) i teraz ważę niecałe 43kg przy wzroście 162cm. Staram się zwiększać kaloryczność posiłków, ale strasznie boję się przytyć. Staję na wagę codziennie i cieszę się, gdy nie widzę zmian, bardzo boję się dodatkowych kilogramów. A przecież powinnam przytyć! Licząc kalorie spożywanych posiłków pewnie je podświadomie zawyżam. Ale chociaż już nie katuję się ćwiczeniami. Co robić?Jak mam przytyć?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę skosultować się ze specjalistą zaburzeń odżywiania, wizyta w poradni nie wymaga skierowania od lekarza POZ. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Obawiam się że w wyniku odchudzania i intensywnych ćwiczeń oraz liczenia kaloryczności diety wpadła Pani w anoreksję. Jest to bardzo trudna i ciężka choroba o podłożu psychologicznym. Objawia się właśnie ,,lękiem przed jedzeniem'' oraz obawą przed przytyciem i obsesyjnym liczeniem kalorii Osoba chora często nie daje sobie rady sama i należy szukać pomocy u specjalistów - najpierw psycholog a następnie połączenie kuracji z dietetykiem. Pierwszy krok już Pani zrobiła i napisała na danym portalu proszę zatem zrobić dalsze kroki i zgłosić się o pomoc. Im szybciej tym lepiej!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk