Nerwica lękowa, fobie wywołane chorobami i częste infekcje

Witam! Cierpię na nerwicę natręctw, która skupia się na lęku wobec chorób. Wykonałam wczoraj morfologię krwi i wszystko jest w normie. Martwi mnie, dlaczego jestem podatna na przeziębienia oraz infekcje. Poprzez częste zaziębienia mam myśli samobójcze, bowiem przeziębienie jest dla mnie ogromnym problemem. Nie są to infekcje z podwyższoną temperaturą, lecz zazwyczaj to katar z chrypką. Proszę o pomoc! Co robić?

Najprawdopodobniej objawy mają tło nerwicowe. Dlatego należy albo omówić je ze swoim psychoterapeutą, albo (jeśli nie jest Pani w procesie psychoterapii) koniecznie zacząć psychoterapię. W tym celu należy umówić się do psychologa, psychoterapeuty.