Nie dostałam okresu: Co robić?

Mam prawie 13 lat. Pierwszy okres dostałam 29 grudnia, a skończył się 3 stycznia. Następny czyli drugi 27 stycznia do 1 lutego. 26 powinnam dostać trzeci ale nie dostałam. Co mam robić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
W pierwszych dwóch latach po rozpoczęciu miesiączkowania istnieje zwiększone ryzyko nieregularnych cykli oraz różnego charakteru krwawienia, ze względu na adaptację organizmu do zmian hormonalnych. Z tego też powodu opóźnienie miesiączki o kilka dni nie wymaga diagnostyki. Oczywiście, zakładam, że jesteś dziewicą i nie masz dodatkowych objawów w postaci pieczenia, świądu, bólu.
Pozdrawiam