Nie wzięłam 4 pierwszych tabletek. Co zrobić?

Poprzednie opakowanie brałam N********, zmieniłam na M****** i wzięłam jedno całe opakowanie. Zrobiłam przerwę. 15 listopada miałam ostatni dzień krwawienia. Stosunki odbyły się 15, 17 i 19. Tabletki powinnam zacząć brać od 18 listopada. Dziś jest 21 listopada, co zrobić? Jest niedziele a mój ginekolog nie przyjmuje.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety, jeżeli nie rozpoczęła Pani kolejnego blistra w 8 dniu od odstawienia poprzedniego, to wszystkie zbliżenia które miały miejsce w trakcie przerwy należy traktować jako niezabezpieczone. Niezbędne będzie wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączko albo w 14 dni od ostatniego ryzykownego stosunku.
W tym cyklu radziłabym już nie przyjmować tabletek, a jeśli test wyjdzie negatywny rozpocząć nowy blister w pierwszym dniu krwawienia.
Pozdrawiam