Nieprawidłowy poziom prolaktyny?

Mam 31 lat, od dłuższego czasu długie cykle (40-50 dni) i niesamowicie bolesne miesiączki. 3,5 roku temu urodziłam pierwsze dziecko. Proszę o informację, czy poniższy wynik jest prawidłowy: prolaktyna (5 dc) 264,18 ulU/ml. Dziękuję.
31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani wynik jest w normie (5-20 ng/ml) i wynosi około 8 ng/ml (podała Pani inne jednostki). Wydłużenie cyklu może być wywołane innymi czynnikami, rónież hormonalnymi. Należy wykonać pełen profil hormonów płciowych.