Nieregularne miesiączki ból podczas seksu u 19-latki

Witam. Mój problem dotyczy miesiączki. Gdy miałam 14 lat dostalam pierwszy raz miesiaczkie, ale teraz mam 19 i wciąż jest nie regularna. Jest co drugi miesiąc.Lecz teraz jest lepiej. Bo kiedys przerwa trwala 5 miesiecy.Każdy lekarz mówi to samo, ze trzaba poczekać 5 lat zanim się wyreguluje. Ponadto gdy uprawiam z chłopakiem seks czuje bardziej ból, podniecenia nie ma, muszę sie wymeczyc, zęby osiągnąć orgazm. Co jest nie tak? Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dalszy brak regularnych miesiączek oraz bolesne stosunki są już wskazaniem do poszukiwania przyczyn w/w dolegliwości, zwłaszcza na tle zaburzeń hormonalnych.