Nieregularne miesiączki i przytycie 30 kg w ciągu dwóch lat

Od 1,5 roku choruje na nadczynność tarczycy. Co pewien okres nie pojawia mi się miesiączka (np co 2 miesiąc) Byłam z tym u ginekologa ale powiedział, że wszystko jest w porzadku i to przez problemy z metabolizmem ( mam ogromny problem z wagą w ciągu 2 lat przytylam 30 kg). Lecz czy wzrost wagi to tylko powód endokrynologiczny? czy ginekologiczny również. Po stabilizacji TSH waga niewiele sie zmniejszyła. Czy mam wykonać jeszcze jakieś badania czy nadal czekać na efekty(schudnięcie)?

Aleksander Ropielewski

Należy utrzymywać stabilny poziom hormonów tarczycy i szczególnie uważać na dietę i spożywane produkty. Zaburzeniom tarczycy mogą towarzyszyć inne zaburzenia hormonalne jednak stwierdzić to można po przeprowadzeniu badań dodatkowych.