Nietolerancja na ciepło a guzki tarczycy

Witam, mam 47 lat i od kilku lat problemy z nietolerancją ciepła, kaszlem i bezsennością. Szukając przyczyn , zrobiłam min. USG tarczycy które, znalazło mi guzki. TSH w normie, BCA wskazuje na zmianę łagodną natomiast Anty TPO i Anty TPG to prawie Trzykrotność normy. Nie wiem co to może znaczyć. Wkrótce mam ponowną wizytę u lekarza, ale może ja przesadzam i niepotrzebnie wydaję pieniądze. Bo jeśli nie ma ani nad ani niedoczynności, wielkość tarczycy bez zmian to co to??? Czepiam się??

Dzień dobry,

Podwyższone miano przeciwciał wskazuje na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Powinna Pani regularnie kontrolować hormony tarczycy, gdyż za jakiś czas mogą pojawić się zaburzenia hormonalne. Proszę poprosić lekarza na wizycie o dokładne wskazówki dotyczące dalszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz