Niezażyta tabletka

Zażywam tabletki Y** od miesiąca, jest to moje pierwsze opakowanie. Dotychczas biorę je regularnie, o tej samej porze, jednak nie mam pewności czy w pierwszym tygodniu połknęłam tabletkę (co może się wydać śmieszne). Czy skuteczność tych tabletek jest taka sama, czy może zmniejszona? Mam brać je dalej tak samo? Pilnie proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu istotnie zmniejsza skuteczność preparatu. Działanie antykoncepcyjne nie jest pełne przez 7 kolejnych dni. Mogła Pani w tym czasie zajść w ciążę, zatem proponuję to sprawdzić.