Zapomniałam przyjąć pierwszą tabletkę z blistra - czy mogłam zajść w ciążę?

Chodzi mi o to, że niestety w pierwszym tygodniu brania tabletek (biorę od 3miesięcy) spóźniłam się z pierwszą tabletką o jeden dzień.. Tego dnia gdy zapomniałam uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Dokładnie 6 dni po współżyciu byłam u ginekologa w celu kontrolnego sprawdzenia jak tabletki się przyjmują. Lekarz mnie wziął na fotel, zrobił USG. Chcę zapytać czy w razie gdybym wtedy wpadła, lekarz by na 100% zauważył, prawda? To nie jest tak, że ginekolog widzi zapłodnione jajeczko dopiero po pierwszym miesiącu czy coś takiego? A jak jest z pominiętą tabletką, mogę po prostu udawać, ze zamiast w środę to powinnam tabletki brać w czwartek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W badaniu ultrasonograficznym, przy zastosowaniu głowicy dopochwowej ciążę można stwierdzić po 4 tygodniu licząc od daty ostatniej miesiączki.
W przypadku jeśli pominęła Pani 1 tabletkę w pierwszym tygodniu powinna Pani przyjąć tą pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).

Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. By to zweryfikować konieczna jest wizyta u lekarza lub wykonanie testu ciążowego.