Niskie ciśnienie i senność u 20-latki

Witam, Od jakichś 2/3 tygodni mam mniej siły i jestem ciągle senna. Początkowo myślałam,że jest niesprzyjająca aura,bo jak wiadomo na jesieni łatwiej o takie dolegliwości. Od zawsze miałam niskie ciśnienie,ale ostatnimi czasy jest naprawdę niskie. Dzisiaj po kawie miałam 94 na 67 i puls 95. Czy jest to jakiś powód do niepokoju? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam studentka, lat 20.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety po jednym pomiarem ciśnienia w warunkach domowych nie można wyciągnąć wniosków. Ważny jest zarówno sposób, jak i użyty do tego celu aparat. Jeśli nie jest Pani doświadczona w wykonywaniu pomiarów domowych, proszę o poradę lekarza rodzinnego. Proszę o stosowanie zbilansowanej diety zawierającej kilka porcji warzyw i owoców dziennie, spożywanie pokarmów bogatych w witaminę D, unikanie tłustych pokarmów, a zwłaszcza zalecam systematyczną kilkudziesięciominutową aktywność fizyczną. Pozdrawiam.