Niskie tętno a zastawka dwupłatkowa i nadciśnienie

Moje tętno jest około 50, a często nawet poniżej , wtedy ciśnienie mam 170/90 kiedy zrobię 10 przysiadów to tętno mi rośnie do około 70,a ciśnienie mi spada do 120 /70 ,ale żebym mógł takie ciśnienie utrzymać ,prawidłowe to co pół godz musiałbym robić przysiady,czy to jest prawidłowo? Nadmieniam że mam 63 lata i leczę się na nadciśnienie,mam zastawkę aortalną dwupłatkową.Proszę o odpowiedź co się ze mną dzieje?

Witam!
W Pana przypadku wskazane byłoby wykonanie holtera zarówno ciśnieniowego jak i rytmu (EKG) żeby ustalić dokładnie, jak wygląda rozkład ciśnień i tętna w ciągu doby. Jesli nie miał Pan ostatnio wykonanego echo serca, badanie to jest wskazane. Jeśli objawy pojawiły się niedawno, proponuję wizytę u Lekarza Rodzinnego.