Nocne budzenie się i podjadanie

witam, mój problem to nocne budzenie się i podjadanie, potrafię w dzień się opanować ,kontrolować co jem , wieczorem zasypiam po pół godz się budzę i pochłaniam nieziemskie ilości jedzenia i tak może się to powtórzyć do trzech czterech razy na noc...rano budzę się zalana potem i wściekła sama na siebie - nie umiem nad tym zapanować, próbowałam już różnych leków, herbatek itp. na spanie... zawsze się budzę- wykańcza mnie to POMÓŻCIE
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Nocne podjadanie może mieć kilka przyczyn:
- przyzwyczajanie
- nieregularne spozywanie posiłków w ciagu dnia,
- zbyt mała ilość kalorii w diecie (normokaloryczna dieta= 1800- 2000 kcal)
- zaburzenia glikemii we krwi, spadki glukozy we krwi, początek cukrzycy
- zaburzenia odzywiania na tle psychicznym, np. stres, emocje.
Przeanalizuj powyższe przuczyny. Spróbuj znlaeźć, ta która występuje u Ciebie. Zacznij jeść 5 posiłków w ciagu dnia- zawsze śniadanie w ciągu 30 minut od przebudzenia, a kolację na 2 godziny przed snem. Ważne jest aby 1 i ostatni posiłek były zbilansowane zawierały węglowodany złożone np. kasza, musli, płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste, warzywa oraz pełnowartościowe białko np. ser biały, jajko na miękko, pasta rybna no i oczywiście trochę tłuszczu np. oliwa z oliwek, masło.
W przychodni na czczo zbadaj poziom glukozy we krwi lub zrób krzywą cukrową.
Pozdrawiam
Aneta Kościołek