Podjadanie nocne po urodzeniu dziecka

mam 36lat wzrost 168, przed ciążą bliżniaczą ważyłam 65 kg. W trzy lata po ciąży ważę 88 kg, moje grzechy to ciągłe podjadanie słodkości i nocne jedzenia kiedy już dzieci zasnął proszę o poradę dziękuję

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Podejrzewam, że w ciągu dnia nie dostarcza sobie Pani wystarczającej ilości składników odżywczych i wieczorem organizm domaga się dostarczenia brakującego paliwa. Proszę spróbować maksymalnie ograniczyć cukier i wszelkie przetworzone produkty i postawić na świeże, prawdziwe jedzenie - warzywa, mięso, jaja, drób, zdrowe tłuszcze jak masło i oliwa. Na śniadanie np. jajka z papryką, obiad to pieczony schab z sałatką grecką, kolacja ulubiona sałatka lub pasta rybna z twarogiem. Często pomaga rezygnacja z produktów mącznych. Do picia woda, kawa, herbata, absolutnie żadne napoje i soki!
Powodzenia