Nowotwór genetyczny u 19-letniego chłopaka

Czy 19 letni chłopak, sportowiec, który w rodzinie nie miał osób chorych na raka jelita grubego ma jakieś szansę na ten właśnie nowotwór? Pytam bo występują u mnie częste luźne stolce, ból w podbrzuszu oraz swędzenie odbytu po wypróżnieniu, a już sie tyle rzeczy naczytałem w internecie że po prostu się boję...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można wykluczyć takiej możliwości, gdyż nowotwory jelita grubego występują nie tylko u osób obciążonych genetycznie. Oczywiście wskazane jest poszukiwanie przyczyny w/w dolegliwości, jednak sugerowałabym w tym celu skonsultowanie się ze swoim lekarzem rodzinnym, a nie dr Google. Proszę pamiętać, że w internecie na forach internetowych zawsze znajdzie Pan objawy i przypadki pasujące, to choroby, której się obawia. Warto jednak porozmawiać z lekarzem osobiście.