O czym świadczy plamienie w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Zaczęłam zażywać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne, tabletki jakie przepisał mi lekarz to Yasminelle, zażyłam pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu i biorę je regularnie o takiej samej godzinę.Okres skończył mi się i po kilku dniach nastąpiło plamienie, które trwa już 3 dni. Czy powinnam zgłosić się do lekarza po inne tabletki czy tak może dziać się przy braniu pierwszych tabletek ?

Lek. Paweł Szadkowski

Często podczas stosowania pierwszych opakowań tabletek dochodzi do plamień. Nie stanowi to powodu do niepokoju. Gdyby jednak objawy nie ustępowały po 3 opakowaniu, proszę się udać do ginekologa, może zajdzie konieczność zmiany tabletek na inne.