O czym świadczy zmiana wyglądu oczu u dziecka, które ma trudności w nauce jazdy na rowerze?

Witam.chlopiec 10letni.napady które świadczą według mnie o zaburzeniach neurologicznych.oczy robią się jak u dziecka chorego zespół downa.zrenice robią się ogro.mne i ciemne.takie akcje powtarzają się raz do dwóch w ciągu tygodnia..chlopiec nie nauczył się jazdy na rowerze .pływania.do tej pory ma trudności z odróżnieniem butów prawy lewy..wiązanie butów też problem.potrafi zsikac się bo nie zdążył do toalety.czeste moczenia nocne.spadziectwo.operowany.brak powikłań w ciąży. Zdrowi rodzice.czy to może świadczyć o autyzmie.dodam że nie ma przyjaciół ciągle tylko tel lub laptop.wydaje mi się że zaczął się cofać a nie rozwijać.najbardxiej boję się o te dziwne ataki jakby po narkotykach.te oczy .normalnie robi sobie migdałowy kształt..śmieje się wtedy bez powodu .lub patrz niby słucha ale widzę że jest daleko. ..proszę o podpowiedź z czym to może być związane.napewno nie ma kontaktu z narkotykami.

Witam,
zalecana jest konsultacja neurologiczna oraz w momencie w/w objawów można zrobić narkotest, który można zakupić w aptece.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Jeżeli jest Pani zaniepokojona rozwojem dziecka to warto koniecznie skonsultować się z psychologiem, który oceni jego rozwój i zachowanie. Z dzieckiem należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu jak również poprosić o konsultację neurologiczną.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu