Obecne komórki panetha w części gruczołów metaplastycznych

W CZĘŚCI GRUCZOŁÓW METAPLASTYCZNYCH OBECNE KOMÓRKI PANETHA. Taki dopisek widnieje na wyniku badania histopatologicznego mojego żołądka (resekcja). Wizyta kontrolna 6 października a rodzinny odsyła do chirurga prowadzącego. Bardzo proszę o naświetlenie sytuacji. Czy mogę czekać te 2 miesiące?

Jesli niepokoi się Pani komórkami Panetha w wycinkach, to może Pani czekac dwa miesiące. Ogólnie oznacza to, że cześć błony śluzowej badanego żoładka przypomina błonę śluzową jelit.