Objawy autoagresji i platoniczna miłość do zespołu wokalnego u 13-letniej córki

objawy autoagresji u mojej 13letniej córki są dla mnie szokiem,ponieważ prócz platonicznej miłości do zespołu wokalnego z Anglii i wrażliwej zamkniętej nieśmiałej osobowości - nie ma innego podłoża. Nie wiem co robić.Może terapia ? Ale jak to zorganizować. Mieszkam koło Krakowa.Proszę nam pomóc.

Dzień dobry!

Zachwyt idolem, platoniczna miłość do członków zespołu muzycznego jest naturalna, rozwojowa i prawidłowa u młodej nastolatki. Autoagresja za to z pewnością nie. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty specjalizującego się w pracy z młodzieżą i z rodzinami. W Krakowie mogę polecić np. dr. Krzysztofa Szwajcę.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie

Takie zjawisko autoagresji nie jest rzadkie u nastoletnich dzieci i zdarza się z najróżniejszych powodów, również uczucia do zespołu czy zamknięcia się w sobie dziecka. Terapia w tym wypadku jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mieszka Pani koło Krakowa może to być no terapia przez skype podczas której dziecko będzie miało możliwość nabrać zaufania, wzmocnić poczucie własnej wartości, otworzyć się i przepracować problemy autoagresji
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta