Objawy otumanienia i odrealnienia

Witam mam 38 lat od ok 3lat mam dziwne objawy uczucia jakby otumanienia a raczej odrealnienia. Postrzegam świat jakby był sztuczny, nieprawdziwy.Wiele się wydarzyło w tym czasie utrata pracy, narodziny córki,porzucenie palenia tytoniu,zmiana miejsca zamieszkania.Ogolnie odczuwam lęk,martwie się o rodzine,zeby coś złego się nie stało, mam problemy z koncentracją,nawiazywaniem kontaktów i to odrealnienie od świata. Myślałem że to minie ale niestety. Czy istnieje jakieś rozwiązanie. Proszę o pomoc

Proszę Pani,
Wymieniła Pani kilka spraw, które rzeczywiście wprowadzają zmianę w życiu. Tego typu zmiany, mogą powodować duże pobudzenie i reakcje obronna lekkiego wycofania się. Jeśli to jest stan przejściowy, to nie ma podstaw do niepokoju. Gduby uważała Pani, że jakość Pani życia cierpi na tym, można skorzystać z konsultacji z psychologiem.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witaj!

Proszę zgłoś się do psychologa w swojej okolicy i przedstaw mu to wszystko o czym pisałeś . Może znajdziesz psychologa lub psychiatrę, który specjalizuje się w RTZ lub terapii nerwic. Pozdrawiam

Witam,
pisze Pani o wielu znaczących zmianach w życiu. W literaturze psychologicznej mówi się o tego typu wydarzeniach, jako o wydarzeniach życiowych. W takich momentach, często następuje zwrot, przewartościowanie, ludzie muszą uczyć się swojej rzeczywistości od nowa, być może stąd to poczucie odrealnienia, ponieważ Pani rzeczywistość wygląda inaczej aniżeli ta sprzed kilku lat, czy miesięcy. Jeśli trudności nie będą zanikać w czasie, warto zgłosić się na konsultację u psychoterapeuty. W pierwszej kolejności jednak zachęcam do poszukiwania wsparcie w rodzinie i wśród przyjaciół.

pozdrawiam
jkj