Nerwica lękowa i uczucie odrealnienia

Jak pozbyć się odrealnienia? Od lat cierpię na nerwicę lękową z którą nie mogę sobie poradzić i która totalnie wyłącza mnie z życia Chodzę na terapię i do psychiatry, brałam leki typu SSRI, SNRI oraz SSRE ale czułam się tylko gorzej aż je odstawiłam Coraz bardziej męczą mnie nocne ataki zwłaszcza po silnych stresach których nie umiem wcześniej z siebie wyrzucić Chcę żyć normalnie, działać, pracować, uczyć się i nie mogę Dobija mnie silny brak koncentracji i "wyłączony" umysł Jak się "obudzić"?

Witam. Powinna ponownie pani pójść do psychiatry. Nie powinno się tak samemu odstawiać leków. Można o tym porozmawiać z lekarzem. Dobrze, że jest pani w psychoterapii. Na efekty trzeba poczekać, ale przyjdą wtedy kiedy będzie pani pracować nad sobą.

Dzień dobry!

O wszystkich Pani niepokojach warto mówić swojemu psychoterapeucie oraz lekarzowi psychiatrze; być może także skonsultować się z innymi specjalistami tych dziedzin. Niestety, porada przekracza możliwości forum internetowego, jeśli pozostaje Pani pod stałą opieką. Aby udzielić Pani informacji, porady potrzebnych jest więcej informacji na temat Pani historii choroby, jej przyczyn i przebiegu, aktualnych trudności - a takie informacje mają Pani prowadzący terapeuci.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie
Ważne by Pani korzystała ze stałej terapii, na której będzie możliwość na bieżąco przepracowywać trudne dla Pani emocje i doświadczenia i w razie konieczności konsultować się z psychiatrą, który dopasuje odpowiednie leki. Dobrze by mogła Pani korzystać ze wsparcia rodziny i przyjaciół, by na co dzień móc korzystać ze wzmocnień najbliższych , co pomogłoby wracać poczuciu realności.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Może warto spróbować terapii grupowej na Oddziale Dziennym? Oferowana tam intensywna, bo codzienna psychoterapia, pod opieka wykwalifikowanych psychoterapeutów i psychiatrów, a także relacja z innymi pacjentami często daje początek zmianie, której tak bardzo Pani potrzebuje.