Obliczenie dni płodnych na podstawie miesiączki

Witam!Dnia 20.10 odstawiłam antykoncepcję.Po wzięciu ostatniej tabletki z blistra tak jak zwykle wystąpiło krwawienie z odstawienia-nie zaczynałam następnego gdyż pragniemy z mężem mieć dziecko. Kolejna miesiączka( teoretycznie ta właściwa ) wystąpiła z 7 dniowym opóźnieniem. tj 28.11.2013 roku.Dziś się skończyła. Ogólnie była dość skąpa, a wydzielina miała ciemniejszy kolor niż zwykle.Robiłam test ciążowy 1 dnia spodziewanej miesiączki( tj 20.11) i wyszedł negatywny.Kiedy teraz mam dni płodne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Określenie dni płodnych po jednym cyklu od odstawienia tabletek nie jest możliwe. Możemy jedynie założyć iż długość cykli będzie taka jak w miesiącach gdy nie stosowała Pani antykoncepcji hormonalnej. Wtedy to dni płodne przypadają na 4 dni przed i 5 dni po owulacji a ta występuje na 14 dni przed pierwszym dniem krwawienia.