Obniżone samopoczucie i poczucie smutku

Dzień dobry. :) Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Od 2 lat zmagam się z obnizonym samopoczuciem (doprowadziły do tego różne problemy). Każdego dnia towarzyszy mi poczucie smutku i beznadziejności. Nie mam zupełnie motywacji, cały czas jestem zmęczona, nie odczuwam radości. W ostatnim czasie schudłam 10 kg, po mimo że nie odchudzałam się. Często płaczę, a czasem nawet na to nie mam siły. Swego czasu 'ulgę' przynosiło mi samookaleczanie. Teraz nawet to nie pomaga.

Witam,
warto skonsultować się z psychologiem/psychoterapeutą, to już dość długi czas w którym zmaga się Pani z obniżonym nastrojem, z samookaleczeniem także - to bardzo poważna sprawa! Nie wiem czy korzystała Pani z pomocy lekarza psychiatry, być może i tą możliwość warto byłoby wziąć pod uwagę. Choć w sytuacji kryzysu zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą, jednak mam wrażenie, ze własnie psychoterapia najbardziej będzie mogła Pani pomóc. Zdarzają się sytuacje w których dochodzimy do ściany, na skutek różnych, wcześniejszych problemów i w takich sytuacjach czasami trudno znaleźć jakąkolwiek motywację i chęć do zmiany, (bywa, też i tak, że wcześniej już wielokrotnie podejmowaliśmy nieskuteczne próby) warto wówczas, mimo wszystko zdobyć się na rozmowę z drugim człowiekiem, np. z psychologiem. Początek może być trudny, ale warto! Rozumiem Pani brak sił, jednak z całego serca zachęcam do prób odnalezienia resztek tych sił w sobie, na tyle, żeby sobie pomóc! Pozdrawiam.