Obustronne wodniaki jajowodów a operacja laparoskopowa

mam47lat jestem po operacji Laporoskopoweji 15 pazdziernik 2013r. ROZPOZNANIE. Obustronne wodniaki jajowodów. Wycięcie prawych przydatków. Wycięcie lewego jajowodu. Badanie dorazne ; przydatki prawy i lewy-zmiany łagodne.co to znaczy? nie mam miesiączki od 10 miesięcy. mam pytanie czy mogę zajść jeszcze w ciąży. czy mogę uprawiać sex bez zabezpieczenia.proszę o odpowieć . z góry bardzo dziękuję.

Wycięcie prawych przydatków. Wycięcie lewego jajowodu.
- Oznacza wycięcie prawych przydatków czyli jajnika i jajowodu prawego oraz jajowodu lewego (brak możliwości przekazania komórki jajowej - brak możliwości zapłodnienia, zaburzenia hormonalne z uwagi na brak jednego jajnika)
Badanie dorazne ; przydatki prawy i lewy-zmiany łagodne.co to znaczy?
- Oznacza zmiany niegroźne, nie będące nowotworem.
mam pytanie czy mogę zajść jeszcze w ciąży?
- Nie ma takiej możliwości skoro rzeczywiście wykonano taki zabieg
czy mogę uprawiać sex bez zabezpieczenia?
- Tak, ale jeszcze w tej sprawie proszę upewnić się u prowadzącego ginekologa.