Uciążliwe bóle głowy, które utrudniają normalne funkcjonowanie

Od dwóch lat mam bóle głowy, które coraz bardziej utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Robiłem już sporo badań, jednak żadne z nich nie pokazało żadnych nieprawidłowości. 2 lata temu robiłem RTG kręgosłupa szyjnego (dwa zdjęcia). 1,5 roku temu robiłem tomografię komputerową głowy z i bez kontrastu. Rok temu ponownie robiłem RTG kręgosłupa szyjnego z opcją czynnościową (4 zdjęcia). 3 miesiące temu zrobiłem też pantomogram zębów oraz rezonans magnetyczny głowy. 3 tygodnie temu mój stan się pogorszył i zgłosiłem się na SOR, gdzie lekarze ponownie zrobili mi tomografię komputerową głowy z i bez kontrastu oraz RTG klatki piersiowej (dwa zdjęcia). Lekarz, do którego chodzę, wie jak duże dawki promieniowania przyjąłem w stosunkowo krótkim czasie, ale mimo to radzi mi żebym zrobił Angio TK, ponieważ podejrzewa, że moje problemy mają podłoże naczyniowe. Chciałbym się dowiedzieć, czy moim przypadku mogę zrobić kolejne badanie, w którym otrzymam sporą dawkę promieniowania, a jeśli tak jak duże jest ryzyko powikłań, np. rak mózgu?

Witam! Przed wykonaniem kolejnego badania doradzałabym konsultację neurologiczną. Rzeczywiście bóle głowy mogą mieć charakter naczyniowy, jednak nie musi wyrażać się to zmianami w badaniach obrazowych nawet w opcji naczyniowej. Z drugiej strony w przypadku istnienia tętniaka tętnic mózgowych miałoby to istotny wpływ na postępowanie i dawałoby szansę na pozbycie się dolegliwości. Neurolog powinien dokładnie wypytać o charakter, okoliczności występowania, lokalizację ew. promieniowanie bólu etc. Warto wiedzieć iż bóle głowy są złożonym oraz istotnym problemem medycznym, często nie udaje się wyjaśnić ich przyczyny, a co za tym idzie efektywnie leczyć. Nierzadko też nie reagują one na typowe leczenie p/bólowe. Pozdrawiam