Odchudzanie osoby z dużą nadwagą

Witam, mam 28 lat, 165 cm wzrostu i ważę 130kg. Choruję na cukrzycę II, nadciśnienie, mam podwyższony cholesterol. Pracuję umysłowo, w pracy przeważnie siedzę za biurkiem. Pracuję w godzinach 14-20 , stąd posiłki spożywane poza domem, ze względu na częste przemieszczanie nie mam czasu nic przekąsić. Nadrabiam w domu po 20-21 dużą kolacją. Wprowadziłam ostatnio spacery codziennie 30-60minu . Co dalej? Próbowałam już sanatoriów, dietetyków. Walka musi chyba sie stoczyć w mojej głowie... pozdrawiam

Witam serdecznie.
Trzeba zacząć od postawienia sobie celu i małymi krokami dążenia do niego. Podejrzewam, że zna Pani zasady racjonalnego żywienia m.in. z wizyt u dietetyków. Może warto jeszcze raz wybrać się do specjalisty? Duża otyłość może skutkować jeszcze większymi problemami ze zdrowiem i poruszaniem się. Polecam dietę śródziemnomorską, która pomoże w problemach z ciśnieniem i cholesterolem. Spacery są dobrym pomysłem, dlatego proszę z nich nie rezygnować. Przyda się również kontrola jedzenia. Do pracy można zabierać posiłki przygotowane w domu m.in. kanapki, sałatki w pojemnikach, owoce, jogurty. Proszę zadbać,aby posiłki były małe objętościowo i jedzone częściej. Zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl w celu szczegółowej konsultacji.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, walka musi się stoczyć najpierw w Pani głowie :). Przy tak dużej nadwyżce kilogramów i cukrzycy musi sie Pani uzbroić w cierpliwość jeśłi chodzi o odchudzanie. Nie wolno robic nic gwałtwonie. Lepiej chudnąć mniej, ale sukcesywnie. Jesli w ciągu roku zrzuci Pani 10% wagi, to będzie to ogromny sukces, który powinien zmotywować do dalszej pracy nad sobą. Często usprawiedliwiamy naszą nadwagę brakiem czasu, nieregularnym trybem życia. Każdy potrafi znaleźć tysiące wymówek na usprawiedliwienie niemozności zrobienia czegoś, ale w ten sposób okłamujemy tylko sami siebie, nikogo innego. Dlatego też prosze zatrzymać sie na chwilę, spojrzeć na siebie z boku i odpowiedzieć na pytanie: a co musiałabym zrobić, żeby jeść regularnie? Może jest to koniecznośc zabierania posiłków w pudełkach do pracy i ustawienie przypominacza, ze jest pora jedzenia, może ustalenie grafiku spotkań tak, żeby zawsze o ustalonej godzinie mieć przerwę . I jak to już pani zidentyfikuje, to nalezy wcielac w zycie małymi kroczkami. Bardzo dobrym krokiem jest wlaczenie ruchu. Moze za jakis czas pojdzie Pani na basen, albo wsiądzie na rower. Dobrym pomyslem byloby tez ponownie skorzystac z pomocy dietetyka, ktory panią poprowadzi i podtrzyma motywację. Jesli ma pani ochotę, to w naszej poradni pracujemy również z klientami na odleglosc, za pomocą skype, gg, telefonu i maila. Ale wymagamy wówczas duzej dyscypliny w pracy z nami. skype: poradnia.diz, e-mail: poradnia@dietetycznieizdrowo.pl