Odstawiłam tabletki, chyba jestem w ciąży. Czy mogą wystąpić jakieś powikłania u dziecka?

Miesiąc temu odstawiłam tabletki Y***. Od tego czasu współżyłam z mężem i mam podejrzenia związane z ciążą. Czy dziecko może się urodzić z jakimiś niepożądanymi chorobami i czy mogą wystąpić różne powikłania? Czy można temu zapobiec u lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oczywiście w ciąży powikłania mogą wystąpić. Nie będą one miały jednak związku z tabletkami. Niektóre kobiety zachodzą w ciążę podczas stosowania tabletek (zwykle z własnej winy, gdyż stosują je nieprawidłowo) i jeszcze na początku ciąży przyjmują antykoncepcję. Pomimo to rodzą zdrowe dzieci.
Nie powinna się Pani obawiać powikłań tabletek, które odstawiła Pani miesiąc wcześniej.