Odstęp czasu przy badaniach VEP

Witam; Posiadam dwa wyniki z odbytych w odstępie roku badań VEP.W pierwszym badaniu w 2013 r napisano w wyniku , że w oku lewym jest 60% normy, a w badaniu odbytym w 2014 r, napisano, że oboje oczu mieszczą się w normie wiekowej. Nadmieniam , że w czasie badania odbywanego w 2014 r- pracownica je wykonująca rozmawiała przez telefon i dzwonili do niej inni pacjenci, a ja byłem w odleglości ok. 1m od niej przed aparatem.Czy to może wpływać na wynik tego badania? Henryk

Aleksander Ropielewski

Wynik każdego badania może być fałszywy lub obarczony błędami (m.in ludzkimi). Nie sposób mi powiedzieć bez oceny przebiegu badania, który wynik jest prawidłowy. W takiej sytuacji sugeruję konsultację z okulistą lub ponowne wykonanie badania w celu rozstrzygnięcia wątpliwości.