Ogromny kompleks: małe piersi

Witam serdecznie. Mam pewien problem. Mianowicie ogromny kompleks na punkcie piersi. Mam bardzo mały biust. Jakiś czas temu miałam nadzieję, że jeszcze urośnie, jednak mam już 22 lata i raczej jest to niemożliwe. Ciężko mi jest wyjść na plażę, ubieram bardzo luźne ubrania, obsesyjnie przeglądam strony "jak powiększyć biust" jednak nic nie skutkuje. Nie wyjdę na ulicę bez stanika typu Push Up. Mój narzeczony już nie może tego znieść (on nigdy nic mi nie powiedział, że jest coś nie tak wręcz przeciwnie) jednak ja mu ciągle wmawiam, że ogląda się za takimi które maja większy biust, że każdej kobiecie patrzy w dekolt, często wszczynam tym kłótnie. Nieraz z tego powodu wylewam "litry łez". Ostatnio nawet rzuciłam mu pierścionkiem zaręczynowym z powodu piersi. Czuję się bardzo źle, nie przebiorę się przy nim nawet. Ja również mam już tego dość. Próbowałam to zmienić, ale nie ma szansy. Choć operacja jest bardzo kosztowna to byłam ostatnio na konsultacji. Nie chodzi mi by mieć wielki biust, ale by mieć cokolwiek i nie zdejmować "stanika z piersiami". Lekarz podał mi cenę i dodał, że należy doliczyć vat chyba, że lekarz wypisze mi zaświadczenie, że mam z tym problem (psychiatra, psycholog, endokrynolog - leczę się dodatkowo u endokrynologa ponieważ mam problemy z hormonami). Czy myśli Pani, że moje podejście psychiczne to jest duży problem? Co Pani zdaniem powinnam zrobić? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Adrianna.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani biust stał się punktem centralnym Pani życia. Ten problem jest bardzo poważny, ponieważ nie myśli Pani o niczym innym. Nawet u partnera, który jak Pani zauważa, nie ma nic przeciwko, stara się Pani odnajdywać potwierdzenia swoich przekonań. Warto zastanowić się najpierw, czy operacja mogłaby coś zmienić. Jeśli teraz nie lubi Pani siebie, to czy polubi Pani nową figurę? A co jeśli po operacji nie uzyska Pani tak idealnego biustu, jaki sobie Pani wymarzyła? Dlatego na początek, zanim zdecyduje się Pani na interwencję chirurga plastycznego, proszę zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty. Mam obawy, że operacja nie zmieni Pani podejścia do samej siebie. Oznacza to, że nie będzie Pani umiała siebie zaakceptować mimo zmian wyglądu i może się okazać, że wtedy kryzys się pogłębi.

Dlatego proszę zacząć od pracy nad swoimi przekonaniami, a dopiero po rozwiązaniu psychicznych problemów decydować, co i w jaki sposób zmieniać. Biust nie jest najważniejszym elementem kobiecości i nie musi być olbrzymi, żeby podobać się Pani partnerowi oraz Pani. Sama Pani buduje w tej sferze dystans i odsuwa się od osoby, która Panią wspiera i dla której jest Pani najbardziej atrakcyjna. Pani partner zapewne nie byłby z Panią, gdyby nie podobała mu się Pani taką, jaką jest. Budujemy związki z osobami, które lubimy i które nam się podobają. Dlatego warto, żeby Pani polubiła siebie i wtedy przekonała się, czy chce Pani poprawiać swój wygląd.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Pomocna w podjęciu przez Panią decyzji o zabiegu, wskazana byłaby rozmowa/praca z psychologiem, do której mocno Panią zachęcam.

Praca nad poczuciem własnej wartości mogłaby zmienić Pani spojrzenie na siebie, by czuła się Pani piękna i kochana taka, jaka jest..., czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com