Omdlenia, osłabienie i wypadanie włosów podczas intensywnego odchudzania

Od kilku miesięcy intensywnie się odchudzam. Jem same warzywa 2-3razy dziennie. Obecnie ważę 50kg przy165cm.Większość osób twierdzi że przesadzam, bo już jestem szczupła i widać mi kości. Ale chcę zgubić jeszcze 10kg. Pojawiły się u mnie omdlenia, osłabienie, zaczęły wypadać włosy, pojawiły się problemy z miesiączką. Czy faktycznie powinnam odpuścić albo skonsultować to z dietetykiem, a nie robić na własną rękę?

Osoby z Pani otoczenia mają rację. Co więcej - wnioskując po sposobie, w jaki manifestuje Pani swoją chęć chudnięcia, a także na podstawie objawów przez Panią przytoczonych - mogę z dużą dozą pewności stwierdzić, że cierpi Pani na zaburzenia odzywiania. Tak restrykcyjne podejście do jedzenia oraz dalsza chęć do chudnięcia pomimo wyraźnych negatywnych symptomów ze strony organizmu są jednymi z objawów zaburzeń odzywiania. Jak najszybciej zatem udałabym się na Pani miejscu do psychologa i podjęła z nim terapię. Spotkanie z dietetykiem (który rozpisze Pani jadłospis) oraz lekarzem POZ (który zleci niezbędne badania w celu sprawdzenia stopnia wyniszczenia organizmu) są również polecane. Pozdrawiam.

Droga Pani!

Obecna masa ciała jest już na granicy bezpiecznej dla Pani zdrowia. Fakt, iż pojawiają się omdlenia, osłabienia i zanik miesiączki świadczą o tym, iż jest to zdecydowanie za mała masa dla Pani organizmu. Chudnięcie więcej jest już niebezpieczne dla Pani zdrowia i życia! Zdecydowanie powinna Pani zgłosić się do dietetyka w celu ustalenia diety, która pomoże Pani odżywić organizm i zniwelować niebezpieczne objawy. Warto również skonsultować się z internistą, który zaleci badania sprawdzające dokładny stan Pani organizmu. Jeżeli objawy będą się nasilały lub powtarzały może dojść do konieczności odbycia dożywienia na oddziale szpitalnym w celu ochrony Pani życia.

Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

obecna waga jest zdecydowanie zbyt niska a pisze Pani że chce schudnąć jeszcze 10kg? Proszę natychmiast zaprzestać odchudzania! W tym momencie stosuje Pani drastyczną głodówkę która wyniszcza organizm. Widać już pierwsze negatywne skutki tak drastycznej diety. Ewidentnie też ma Pani zaburzenia odżywiania i uważam anoreksję. Nie sądzę że sama Pani poradzi sobie z tym problemem.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie wszystkie objawy które obecnie pani towżyszą wynikają z niedożywienia organizmu!. Dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej jeśli będzie pani w dalszym ciągu stosowała tę restrykcyjną dietę. Dojdzie do problemów hormonalnych w tym również do bezpłodności. Oczywiści grozi pani wiele innych skutków ubocznych wynikających z braków składników odżywczych. Jeśli się pani obawia wprowadzić większej ilości produktów do swojej diety proszę poradzić się specjalisty-dietetyka. Natomiast jeśli przeraża panią fakt utrzymania obecnej wagi lub zwiększenia masy ciała radziła bym skonsultować się z psychoterapeutą specjalizującym się w dziedzinie zaburzeń odżywiania
mgr inż. Dominika Kaczor

Szanowna Pani,
Dieta, którą Pani opisała to bardzo drastyczna, niebezpieczna głodówka. Dodatkowo, Pani masa ciała świadczy już o niedożywieniu i dodatkowo potwierdzają to objawy, które Pani opisuje. Osoby z Pani otoczenia mają rację, powinna Pani zaprzestać dalszego odchudzania, ponieważ będzie miało to jeszcze poważniejsze negatywne skutki zdrowotne. Chęć zrzucenia jeszcze tylu kilogramów może wskazywać na zaburzenia odżywiania. Kontakt z dietetykiem może okazać się pomocny.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań