Opóźnienie w stosowaniu antykoncepcji a skuteczność jej ochrony

Witam. Zdażyło mi się zażywać tabletki antykoncepcyjne z 1-3godzinnym opóźnieniem co 2-3 dni w ciągu pierwszych 10dni. Czy ma to jakiś wpływ na skuteczność ochrony? Dodatkowo w piątek(16.05) wzięłam ostatnią tabletkę z blistra i do dzisiaj tj.19.05 nie dostałam okresu. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, takie opóźnienia nie wpływają na skuteczność antykoncepcji. Podczas przerwy możliwy jest brak wystąpienia miesiączki - należy jednak wtedy mimo wszystko rozpocząć kolejne opakowanie po 7 dniach.