Opóźnienie w zastosowaniu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, pierwszy raz zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej. Zawsze brałam o 20:00 jednak zdarzało mi sie brac o 20:30 spóźnienie maksymalnie wynosiło 4 h. Dzisiaj przypomniało mi sie rano. Jest 7:50 ja wzięłam ja o 7:45 . Czyli w sumie 15 minut przed czasem 12 h. Czy jest juz zagrożenie zajścia w ciąże przy stosunkach czy nie mam sie czym przejmować? Jestem w 3 tygodniu ich brania. Za 7 dni bd miała 4 puste. Nie zdaza mi sie zapominać o tabletkach. To pierwszy raz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna tabletek jest zachowana.