Zapomniane tabletki a ryzyko ciąży

Witam. Przyjęłam cały blister, w trzecim tygodniu spóźniłam się z przyjęciem tabletki, ale nie przekroczyłam maksymalnych 12 godzin spóźnienia. Zamiast odstawić tabletki, zaczęłam przyjmować kolejny blister. Niestety, na początku 2 tygodnia, drugiego blistra znów zapomniałam o jednej, ale wydaje mi się, że nie przekroczyłam tych 12 h (mogło to jednak być 14 h). Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Szanse na ciążę są niewielkie. Działanie antykoncepcyjne nie powinno być zaburzone. Powinna Pani jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę i kontynuować stosowanie preparatu o stałych porach. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.