Opuchnięcia i powiększone węzły chłonne

Od miesiąca mam problem z węzłami chłonnymi najpierw spuchłam z prawej strony lekarz niby mnie wyleczył teraz lekko spuchłam z prawej strony w ustach kuje mnie w uszach ma temperature 37 37,3 od miesiąca.Morfologia krwi jest niby w normie leukocyty 9.5 granica 10.0 limfocyty 3,0 granica 3,0 monocyty 2 minimum 3.Reszta jest w normie,boli mnie pod pachami i lewa pachwina najpierw zapiekło a teraz odczuwam ból.Boli mnie szyja z prawej i lewe strony ,byłam u laryngologa ale w gardle nic nie znalazl

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy w połączeniu z uogólnioną limfadenopatią mogą wskazywać na infekcję bakteryjną. Obrzmiałe i widoczne węzły świadczą o tym, że w organizmie powstał stan zapalny, a węzły biorą udział w zwalczaniu zakażenia. Mogą wówczas lekko boleć. W dotyku najłatwiej wyczuć węzły chłonne szyjne, podżuchwowe, pachowe oraz te, które znajdują się w pachwinach.Zalecenia: odpoczywaj, pij dużo wody i przyjmuj paracetamol. Jeśli po 4-5 dniach nie będzie poprawy, skontaktuj się z lekarzem, który przepisze antybiotyki.