Opuchnięte oczy i zaczerwieniona skóra wokół nich a choroba Hashimoto

Witam, 10 lat temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Od tego czasu przyjmowalam stala dawke thyroksyny (75 mg) i choroba nie powodowala zadnych objawow. W ubieglym roku dawka ta nagle okazala sie zbyt wysoka i wyniki badan potwierdzily nadczynnosc. Od 2 miesiecy przyjmuje carbimazol i wyniki badan ulegaja poprawie. Problem stanowia jednak oczy, ktore sa zapuchniete i skora wokol nich, na obszarze mniej wiecej takim, jaki zajmuja okulary przeciwsloneczne jest mocno zaczerwieniona. Czy to minie ?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Zaczerwienieni w okolicach oczu niekoniecznie musi być wynikiem choroby tarczycy. Myślę że warto skonsultować się w tej sprawie z lekarze okulistą. Objawy oftalmopatii tarczycowej takie jak nasilony obrzęk czy wytrzeszcz do pewnego stopnia ustępują w miarę wyleczenia choroby podstawowej. Jeżeli jednak wykazują znaczne nasilenie lub trwają dłuższy czas mogą na zawsze przyczynić się do przebudowy struktury gałki ocznej.